מחול ישראלי גדי ביטון
 
רויטל גולן

רויטל גולן   
גיל:
  29 
מצב משפחתי:  רווקה 
עיסוק:  תכנות מחשבים והדרכת ריקודי עם
מגורים:  פתח-תקווה 

מקצועי

כמה שנים אתה בתחום ריקודי עם?  מעל 12 שנה. 
מתי התחלת?  בערך בגיל 16 וחצי. 
כיצד הגעת לנושא?  אחותי רקדה ריקודי עם והחליטה לנסות למשוך אותי לנושא. כנראה שהיא הצליחה :-) 
האם עברת קורס להכשרת מדריכים?  כן .
האם את/ת מרקיד והיכן?  כן, יש לי חוג בגבעת שמואל לנשים ונערות בלבד וכמו כן אני מדריכה מדי פעם באירועים נוספים.
מה נחשב בעיניך למדריך טוב?  מדריך שיודע לקרוא את הקהל שלו ולכוון את ההרקדה על פי הקהל אך גם על פי מה שהוא רוצה לשדר ולכוון, מדריך שהוא לא רק מרקיד, מדריך שמלמד טוב, יודע להעביר טוב הן את הריקוד והן את האהבה לריקודי העם, מדריך שרוקד עם הרוקדים שלו.
האם אתה חבר בארגון המדריכים?  כן .

שאלות ספציפיות לניהול פורום:

ציין את שם הפורום שאת/ה מנהל/ת ובאיזה אתר?  פורום "ריקודי עם" בפורטל תפוז. 
קיימים היום פורומים רבים בנושא ריקודי עם, האם יש מקום לכולם?  מקום ברשת האינטרנט יש לכולם, השאלה אם כדאי ורצוי. ישנם פורומים שמדריכים שונים פתחו באתר שלהם אשר משמש בעיקר את רוקדיהם - לגיטימי ורצוי כדי לקרב בין הרוקדים ושהמדריך יוכל לדעת את רצונות רוקדיו. פורומים כללים בנושא ריקודי העם - רצוי שיהיו בודדים, כדי לרכז את האנשים במקום אחד לצורך יצירת דיונים פוריים יותר. ניתן לקיים מספר פורומים, כל אחד עם הצביון שלו, אך כשאני רואה שאנשים מעתיקים הודעה זהה לפחות ב- 4 פורומים שונים זה נראה לי מיותר לחלוטין.
איזה אחריות מוטלת על מנהל/ת הפורום?  לדאוג שלא יהיו פגיעות והכפשות שווא, שהדיונים יהיו בשפה תרבותית, שלא יפורסמו דברים שאינם חוקיים ופוגעים בזכויות יוצרים, וכמובן לקדם את הפורום, לדאוג שהפורום יהיה קריא ונוח לקוראים, לדרבן דיונים כשצריך ולתת מענה לכל בעיה של חבר פורום זה או אחר. 
מה עושה מנהל/ת פורום למנהל/ת טוב/ה?  סבלנות וסובלנות ומענה נכון וענייני על כל הסעיפים בתשובה לשאלה הקודמת. 
כיצד אתם מתמודדים עם כתיבה שאינה תרבותית? (הכפשות, פגיעות, עלבונות וכד')?  לא פשוט ולא תמיד אפשרי לחנך אנשים..... אנו מנסים להסביר מה השפה התרבותית הרצויה בפורום, מנסים לגרום לאנשים שמכפישים ופוגעים להבין שהם בעצם פוגעים בעצמם ומורידים את ערכם. לא ללכת "ראש בראש".
כיצד תורם הפורום לנושא ריקודי עם?  הפורום נמצא בפורטל תפוז, אחד האתרים הותיקים בארץ, אתר הפורומים הגדול ביותר בישראל, שמתרכז בתקשורת בין אנשים באמצעות מערכת של מעל 1,200 פורומים בתחומים שונים, בלוגים, צ'אטים ועוד, ולכן יכול לגרום לאנשים שעדיין לא רוקדים להכיר את עולם ותנועת ריקודי העם. הפורום הוא במה פתוחה לרוקדים ובכך לדעתי מדריכים יכולים ללמוד על רצונות ודרישות קהל היעד שלהם. בפורום חברים רוקדים ומדריכים מהארץ ומחו"ל היכולים ללמוד על המתרחש בארצות השונות.  בעזרת השימוש בבימת הפורום, אנשים יכולים לחלוק מידע שיש להם לגבי תנועת ריקודי העם ובכך להעשיר ולהרחיב את ידיעת כלל הציבור, ולהראות שיש מעבר לשיכול חילוף וצעד תימני.

האם יש לך רעיונות הצעות לייעול/לשיפור?  הייתי שמחה אם מדריכים נוספים היו משתפים פעולה ופעילים יותר בדיונים המתנהלים בפורום, ולא רק משתמשים בו לצורך פרסום. 
האם מנהל/ת פורום חייב להבין במחשב?  צריך להבין את הבסיס של תורת המחשבים ועולם האינטרנט, ורצוי אף יותר כדי לעזור לחברי פורום הנתקלים בבעיות או כדי לשדרג כמה שאפשר את הפורום והאפשרויות השונות שבו. פורום תפוז הוא בעצם קהילה, המציעה אפשרויות נוספות, כגון לוח אירועים, סקרים, קישורים, מאמרים, גלריות תמונות, לוחות (כמו חיפוש בן/בת זוג) ולא רק פורום, כדי לדעת כיצד אפשר להוציא את המיטב מכך.

 

ראיון ע"י עדה איסט

הדפסשלח לחברהוסף תגובה