מחול ישראלי גדי ביטון
 
מרתון התרמה

לצפייה בתמונות מהערב

 

ערב התרמה מוצלח ביותר עבור "קרן המשאלות של גילה אלמגור" נערך אמש באוניברסיטת תל אביב. 8.3.08

 

נרשמה היענות של רוקדים רבים מרחבי הארץ: מכרמיאל שבצפון ועד אילת שבדרום כ- 450  במספר, שוויתרו על כל ההרקדות החינמיות שנערכות ברחבי הארץ והעדיפו להגיע ולתרום למען הפרוייקט שמטרתו להטיס כ- 40 ילדים חולי סרטן  להולנד- עלות של קרוב ל- 70.000 דולר.

 

תחילתו של רעיון זה החל כאשר ויקטור גבאי יוזם והוגה ערב התרמה מבורך זה, נחשף לראשונה לפרוייקט של "קרן המשאלות של גילה אלמגור" לפני מספר שנים.

לפני זמן קצר הכירה גילה אלמגור לויקטור את אתי דולגין, שהיא נציגת הקהילה היהודית בשיקאגו, תפקידה הינו גיוס תרומות בקרב הקהילה לצורך מטרה מבורכת זו. אתי שיתפה את ויקטור במצוקתה לגיוס של כ- 70000 דולר כדי להטיס כ-40 ילדים חולי סרטן להולנד. מצוקה זו נגעה לליבו של ויקטור והבחור החליט שצריך לפעול בנדון.

בצר לו, פנה ויקטור לגדי ביטון שכידוע ממלא  את תפקיד היו"ר בארגון המרקידים, והדביק את גדי ברעיון מבורך זה, כשגדי רתם מייד לפרוייקט זה בהמון אהבה ותמיכה את הארגון. כשמשימות חולקו בין המדריכים להתרים במהלך השבוע בהרקדות את הרוקדים.

 

כל הערב נערך בהתנדבות, החל מאולם האוניברסיטה שהופעל כתרומה, וכל צוות עובדי ושומרי האוניברסיטה כולם רכשו כרטיס.

כמו כן כל היוצרים והמדריכים שהגיעו והנחו את הערב בהרבה אהבה ופרגון התכבדו ברכישת כרטיס .

כל הפעילות ההתנדבותית הינה קודש למטרה נעלה זו.

ובערב שכזה הנערך "באהבה ובמילה טובה" - ותחושה של הרגשה טובה ונתינה, שהתבטאה באווירה תוססת ונפלאה, כשכל רוקד חש שיש לו חלק בהצלחת הפרוייקט.

בערב מיוחד זה לקחו חלק אמנים שכידוע הופיעו בהתנדבות, ורקדנו לצלילי שירתם .

במהלך הערב ריגשה אותנו בדבריה הגב' אתי דולגין כשהגיעה במיוחד משיקאגו ואף הביאה את בתה מירב לארץ - כשמירב אף היא נשאה מחלה זו והחלימה ממנה לפני כ- 7 שנים, ומיד לאחריה נשאה דברים נשיאת העמותה- גילה אלמגור שהתרגשה עד מאד סיפרה על פעילותה בעמותה בהתנדבות כ- 31 שנים, ועל התמדה ופעילות בלתי נלאית לעשות טוב לילדים אלו, ולהקפיד לחגוג את ימי הולדתם מידי חודש בחודשו.

גילה אלמגור הודתה מקרב לב לרוקדים שהגיעו ואף תרמו, והוסיפה "שאם היה מתאפשר לה היתה מחבקת כל אחד ואחד מאיתנו" וכמובן שהעמותה תשמח ותודה לתרומות במשך כל השבוע. ואף בהרקדות.

 

את הערב פתחו  יגאל טריקי, אשר אושרי, הלה עמנואל,  גדי ביטון, ויקטור גבאי, ירון בן-שמחון, עירית שוורץ מאילת, ירון כרמל, ערן ביטון, וחתמה את ההרקדה דורית מלול מכרמיאל.

מרקידי הערב התרגשו ואף ריגשו אותנו כל פעם מחדש על הודעתם מידי פעם על גובה התרומות שתפחו.

 

את פרק האומנים פתח יוסי אזולאי בשירו "הייה הייה", המשיך אחריו, שבי בר בשירו, "בת צוענייה", הזמר איתן מסורי שר שיר שפרץ ממש במקרה גם לפני כ-31 שנה "אלוהים נתן לך במתנה" שהתקבל במחיאות כפיים סוערות, וכמובן יקיר הרוקדים ראובן ארז כששר לנו במרכז המעגל  את שירו "אור חדש" - פתח לאופטימיות.

 

הפתיע והגיע הזמר אבנר גדסי במהלך הרקדתו של ערן ביטון, וערן כיבד אותו בשני ריקודים מקסימים ששר מר גדסי ,איומה בהר המור" ו"מחמד לבבי" - ריקוד וותיק של בנצי תירם.

נצפו לנו הפתעות נוספות בהרקדה כשנרקד הריקוד "הניגון" לפתע הגיחו למרכז המעגל סוללה של כליזמרים, ורקדו בתנועות מדוייקות  ריקוד כלייזמר. בהתבוננות קרובה גילינו שמדובר בבובות, ומי שמפעיל אותם הינו  רוקדינו הוותיק  המכונה "דולמן" הלו הוא איציק עזריאל. ובהמשך הפתיע איציק בעוד ריקוד "לא עוזב את העיר"- בשתי דמויות.

 

נרשמו במהלך הערב תרומות יפות ומכובדות של רוקדים.

ללא ספק, ערב הרקדה יפה  מגוון באירועים ואף מפתיע ומהנה.

הצלחתו של ערב זה כנראה תהפוך למסורת שנתית.

 

תודה לכל היזמים  היוזמים ערב תרומות מוצלח ומניב שכזה.

לגדי ביטון שארח במשכנו את המדריכים, לויקטור גבאי הוגה הרעיון, וכל המדריכים  לעיל שתרמו את חלקם בהרקדה שגם היתה די מגוונת.

נרשמו במהלך הערב תרומות יפות ומכובדות של רוקדים שהסתכמו קרוב ל22000 דולר.

ובמהלך השבוע בחוגים יימשך מסע ההתרמות, ציבור הרוקדים מתבקש לפתוח את הלב ואת הכיס. עמותת  "קרן המשאלות" מודה לכולם על ההיענות הרבה ועל התרומות שנאספו.

 

תודה גם לאלי קובי הצלם, שאת התמונות מערב זה ניתן לראות בהמשך.

 

איריס

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה