מחול ישראלי גדי ביטון
 
נגה לי מרמרי

  

נגה לי מרמרי

גיל: 25

מצב משפחתי: רווקה

מגורים: בנימינה

 

מקצועי

                                  

ספרי לי על עצמך: התחלתי לרקוד בגיל 12. היות ואני מאד אוהבת לרקוד חיפשתי מסגרת ומצאתי אותה בלהקה, בתחום הפולקלור בשם הדודאים  פרדס חנה שם אני רוקדת 13 שנים, בלהקה זו רב הרקדנים רוקדים גם ריקודי עם.

כמו כן, חיברתי בסביבות 6 ריקודים לפולקלור שעברו את הביקורת של דדוד קראוס (לא במסגרת ריקודי עם).

 

האם את מרקידה? עברתי סטאג' אצל יואב נחום בתחום הפולקלור בלהקת הדודאים פרדס חנה.  כמו כן,  אני מלמדת ילדים לרקוד מכיתה א' עד כיתה ח'.

 

האם יש לך מודל חיקוי? כן, רעיה ספיבק שהיא אחת הנשים היותר דומיננטיות בחיי, קרובה לליבי  ומעוררת בי השראה רבה ומכוונת אותי בדרכי.

 

מיהו מדריך טוב? מדריך טוב צריך להיות רגיש ובעל סבלנות וסובלנות בעיקר כאשר הוא מדריך ילדים, אך מצד אחר הוא חייב לשמור גם על דיסטנס (מרחק) כיוון שעליו להשליט סדר.

 

יש לך אני מאמין? ריקודי עם באים ממקום מאד חם, הם מגשרים על החיים שלפעמים קשים, לכן, יש לשאוף ולשמר את הגרעין הטוב והחם הזה, לטפח את המסורת, אני תקווה שתשרור אוירה של הערכה והוקרה כלפי המדריכים, רצוי לא לתת לחיים או לפוליטיקה להשפיע על המהות, הרבה פעמים הרוקדים מגיעים ליהנות מן הריקודים ולשכוח מכל גורם אחר מעיב או מכאיב.

 

עצות

 

למרקיד הצעיר: להגיע עם הרבה סבלנות, כשמדובר בילדים, רצוי להיערך להפסקות נוספות, בהתאם לצורך. לקחת בחשבון שהתפקיד מהווה חלק מהחינוך  ורצוי שהעשייה תביא להרבה סיפוק.

 

לרוקדים: להגיע לרחבת הריקודים וליהנות.

 

לתלמידי האולפנים: להגיע עם אורך רוח, סבלנות ונשימה עמוקה.

 

ולמסיימי האולפנים: לעשות משהו עם הכלים שרכשתם ועם חומר הלימוד וההדרכה שקיבלתם, לא להסתפק בקבלת התעודה, רצוי להגיע למקום הכי טוב שאפשר לטוב ולרע, אך לא לוותר ולעשות עם זה משהו.

 

העדפות

 

העדפות בתחום החוגים: מעדיפה חוג קטן ואינטימי, כך אפשר יותר להכיר את הרוקדים המגיעים וליצור אוירה נוחה ונעימה.         

 

בתחום הריקודים: אוהבת את כל צורות הקבוצה ואת כל  סגנונות הריקוד.

 

שאלה אישית ואחרונה

 

האם יש לך חבר אישי? כן, שמו אסף.

 

ראיון ע"י: עדה איסט

הדפסשלח לחברהוסף תגובה