מחול ישראלי גדי ביטון
 

יומולדת 5 לחוג - 10.10.2010


חגיגת 5 שנים לחוג בכפר-סבא- 

מאת: איריס גרינברג 

כך חלפו ביעף 5 שנים- 

תחילתושל החוג לריקודי-עם בכ"ס- 

ההרקדה בכ"ס הועתקה מהעיר רעננה לאחר חילוקי דעות לשיפור תנאי הרוקדים שלא נענתה מצד פרנסי העיר של רעננה,  

ובאמצעות הרוקד גבי גבריאלי שודכה ההרקדה לכ"ס לתיכון "היובל" , בהתאם לתנאיו של גדי ביטון. 

ואכן, בטרם נורתה יריית הפתיחה של ההרקדה בכ"ס, לבקשתו של גדי ביטון ובשיתוף פעולה של עריית כ"ס- עבר האולם שיפוץ, הותקנו מזגנים שפועלים בעצמה רבה,  נבנו חדרי שירותים, נפתחה קפיטריה, הוכשרו מגרשי חניה ומקומות חניה מספיקים לכ-500-600 רוקדים. 

ובשעה טובה נפתחה ההרקדה שהחלה את פעילותה מאולם הספורט בלבד, ואט אט פרצה השמועה שגדי ביטון- שפופולריותו נודעה בכל איזור המרכז, פתח חוג ריקודי-עם בכפר-סבא , מה שדרבן רוקדים רבים לפקוד את רחבת הריקודים, זאת לאחר העדרויות ארוכות שעשו, ואט אט כדי להשלים פערים לאותם רוקדים, הפעיל גדי באולמות מקבילים עם מדריכים צעירים, שידריכו רוקדים  ברמות שונות. 

חוג ריקודי-עם  בכפר-סבא תפס תאוצה ושמו הטוב של נודע בכל הארץ, וכיום הינה ההרקדה המובילה באיזור השרון- אליה מגיעים רוקדים מכל איזור השרון ועמק חפר והמרכז. 

כך לאחר 5 שנים פוריות ופעילות שהוכיחו את עצמם נערכה 

חגיגת יום-ההולדת לחוג בכפר-סבא. 

בטרם נכנסנו לאולם חשנו  באוירה החגיגית , ברחבה המוכרת שידעה חגיגות אין ספור- בכניסה לאולם חדרו לחושינו ריחם הטרי של הפלאפלים והצ'יפס שטוגנו, בעת  שהוגשו חמים וטריים במקום ע"י טבחית הבית-מרטין, וצוותה,כיבוד לרוקדים כנגד שובר שקיבלו, ובמקום זה נערכו כסאות ושולחנות להתרווחות. 

אולם הספורט קושט ועוטר באופן חגיגי- בקדמת האולם הוצגו תמונות גדולות  ומפוארות של הציירת האמנית-מזלית חצרוני, שהנה רוקדת וותיקה המתמידה בחוג בכ"ס, בצידו האחר- הוקמה עמדה לחלוקת ערכת ספא שי - ע"י דפנה לוי- שהנה רוקדת וותיקה אצל גדי, ותוגברה ע"י משפחתה התומכת. דפנה לוי- מטפלת הוליסטית מוסמכת ברפואה משלימה לבריאות ואיכות החיים, מאבחנת ורוקחת תמציות פרחי באך בהתאמה אישית, לחיים מאוזנים, ומנחה סדנאות להעצמה , בעלת קליניקה פרטית בשרון. ערכת המתנה שקיבלנו כללה תמצית של פרחי באך- שהנם תמציות אנרגטיות טבעיות לשלווה ורוגע. דפנה השקיעה בכמות גדולה שהוכנה  באהבה גדולה לאדם, ממקום שמחבר את האדם לעצמו. פרטים נוספים תוכלו למצוא ב-http://www.facebook.com/pages/dpnh-lwy-mtplt-bhylyng-twbnwt-sqt-wzmh-twzwt/146229068744378?ref=sgm 

סמוך לבמה הוקמה עמדה לחלוקת המתנה שהפעם היה זה ספל  שתיה מקרמיקה. 

 ובקצה האחר של האולם התמקם נחצ'ה היימן בעמדת מכירת דיסקים של העמותה למורשת הזמר העיברי - פרוייקט ומפעל חיים ,שהקים נחצ'ה  היימן-  חתן פרס ישראל שגם היה אורח כבוד, והתקבל באהבה רבה ע"י הרוקדים. 

היתה אוירה חגיגית באולם- ובשעה 22:00 נערכה ההופעה המרכזית  "להקת המחול הללויה "- בכוריאוגרפיה של  

בארי אבידן. 

"להקת המחול  הללויה" - הנה להקה מיומנת עטורת פרסים- רעננה ותוססת שסחפה את ישראל ואת העולם ברוח הנעורים, אהבת המחול, הליטוש והמגוון הרפרטוארי המועלה לבמה. הלהקה שהוקמה בסוף שנות ה-90 הספיקה להופיע בכל רשת טלוויזיה, ולכבוש במות רבות בעולם לסחוף בהופעתה הססגונית את שוחרי המחול הישראלי בארה"ב, הודו, סין, ד. קוריאה, רוסיה, צרפת, גרמניה, אנגליה, הונגריה, טורקיה ועוד.
 כוריאוגרף הלהקה מס' 1 בארץ,
בארי אבידן, שביים והפיק בישראל ובעולם מופעים רבים ומרכזיים, וכבש לו מקום של כבוד בין בכירי האמנים והכוריאוגרפים  בישראל, ובכל שנה קוטף את המקומות הראשונים בתחרויות בפסטיבל כרמיאל-כוריאוגרף יצירתי ללא גבולות  ובעל דמיון מפותח, ורעיונות מיוחדים שהופעותיו ופעילויותיו הנם שם-דבר בארץ

והפעם הביאה הלהקה  לבמה שלל של סגנונות ריקוד ומגון רחב ביותר של ריקודי פולקלור ואופי מודרניים המתובלים בנגיעות מסורתיות, הומוריסטיות, אתניות ותיאטרון מחול יחודי המובילים את הצופה לחווית מחול מולטי-חושי.
 

הלהקה פתחה את הופעתה בריקוד- "ליבבתיני אחותי כלה"- בעיבוד מוסיקלי מיוחד-ריקוד אטני בתלבושות בורדו. 

ריקוד השני נושא את השם- "ים תיכוני"- תחילת המוסיקה-"ריח תפוח אודם שני"- בלחן של נחציה היימן, והמשך- מחול התופים ודבקה רפיח, בתלבושות המותאמות ברוח הדבקה. 

הריקוד הבא- "בוסתן אברהם" 

הריקוד השישי והמיוחד- "דבר אלי בפרחים-ריקוד" -ריקוד  ססגוני ששולבו בו סרטי פרחים בווריציות שונות , אך סופו היה מפתיע- בסיום הריקוד בעת המחווה לקהל, יצא אחד הרוקדים מהקבוצה ושלף  משם את אחת הרוקדות הוותיקות, ולעיני כל הנוכחים כרע על ברכו והציע לאהובתו להנשא לו, מול עיניהם המשתאות של הנוכחים, ואז נורתה יריית השמחה- הסתבר שבחוד זה אינו שייך כלל ללהקת הרוקדים אך בשיתוף פעולה של בארי אבידן,שילב  בארי את הבחור המאוהב  בריקוד הרומנטי הזה,  בכדי שיוכל להציע נישואים לאהובתו לעיני כולם. כל רוקדי ומרקידי כ"ס מאחלים מזל-טוב לזוג המאושר.. 

והריקוד השביעי שזכה במקום הראשון השנה בתחרות הכוריאוגרפיה בכרמיאל הינו- הורה מחודשת-הריקוד מתאפיין  בשיר הסוחף, בזרימה נעימה,  ותלבושת ססגונית. 

קהל הרוקדים נהנה מהופעתה של הלהקה והודה לבארי אבידן ולהקתו בתשואות.חשיפה מרעננת ותוססת לקהל הרוקדים, מרעיונותיו המפתיעים של גדי ביטון. 

רב תודות לגדי ביטון וצוותו על הפקת אירוע  מהנה ומיוחד זה. 

ומאחלים לעוד שנים רבות של חוג רחב פעיל נמרץ ומפתיע - ורוקדים רבים מרוצים.  

  

 

צילום: אלי קובי

 

הקודם
הגדל
הבא
Next Page