מחול ישראלי גדי ביטון
 

ערןץ 2 וסגיב כהן מתארחים בהרקדה באוניברסיטה 11/11/10

 

 ערוץ 2 באוניברסיטה.    מאת: איריס גרינברג

 

צוות ערוץ 2 ביקר באוניברסיטה ובדק את הסוגיה.. 

האם עולם ריקודי העם  זהו עולם השייך למבוגרים? האם מדובר רק בריקודי חלוצים? האם זהו עולמם של 

המבוגרים שהתרפקו על ריקודי העבר? 

והיכן מקומם של הצעירים  והשפעתם בעולם ריקודי העם. 

ולשם-כך פנו תחקירני  ערוץ 2 לצורך הכנת כתבה- לגדי ביטון , לאחר שהוברר להם שגדי ביטון הינו המרקיד הכוריאוגרף המוביל בארץ ובחו"ל . 

גדי שהשקיע והפך את תחביב ריקוד העם למפעל חיים- כשמדובר בהתמדה רבת שנים, בהשקעה רבה לרוקדים, בהרקדות המוניות סוחפות ואנרגטיות, במחנות מוצלחים ברחבי העולם, בהפקות ענק, ובעיקר בכוריאוגרפיות מושקעות ,לריקודים הנרקדים ברחבי העולם, יצירותיו  המושקעות של גדי , הפכו נכסי צאן ברזל בנוף ריקודי העם. 

וכמו כן  הגיע הצוות כדי להתרשם מאופיין של ריקודי העם כיום, והשפעתם על הדור הצעיר. 

תחקיר זה התפרש לשלשה מוקדים החל מכרמיאל ,כשלכל אחד מהם נשלח צוות טלויזיה- 

תחילתו -בבוקר יום חמישי-התיצבו צוות הטלויזיה  בביתו של גדי ביטון  כדי  ללוות אותו יום  בחייו -וכדי לראות ולהתרשם כיצד נבנית כוריאוגרפיה לריקוד. וכיצד הופך שיר לריקוד ,וכשהוא חם מן המכבש , יילמד בערב בהרקדה באונ'.. 

ואכן במאי הכתבה הפתיע את גדי בשיר שלא מתחבר במיוחד לריקוד-עם-שמבצעת להקת "דג-נחש"- "אני מאמין" שיר קיצבי -למוסיקה "היפהופ" - ולשיר זה התבקש גדי לחבר ריקוד. 

לאחר שהתעשת גדי מהשיר- החל ביצירת הריקוד- תוך שיתוף צוות  הכתבה בהתלבטויותיו- התאמת הכוריאוגרפיה לשיר, למילים , לקצב. עד סיום יצירת הריקוד. 

  

ובמקביל  נשלחו שני צוותי חוץ אחרים לשני  משפחות לצורך ראיון- משפחת סיביליה מכרמיאל- המוכרת כמשפחה המרקדת- זוג ההורים ושלושת ילדיהם-שלומי - צעיר נמרץ , שגם הוא מדריך בצוות של גדי, ואחיותיו התאומות הצעירות-שיר ויעל. 

וצוות אחר למשפחת מור מהרצליה- שלומית בעלה ובתם וחברה אנדי ששניהם רקדנים בלהקת הסטודנטים שבאוני'.  

ובסיומו של יום גדוש של ראיונות  והתרשמויות התיצבו צוות ערוץ 2 להרקדה המדוברת והגדולה  באולם הספורט של האוניברסיטה-שמושכת את מספר הרוקדים הרב ביותר בעולם- לצפות  ולהתרשם מה משמעות ההרקדה הזאת בחייהם של הרוקדים. 

צוות הערוץ פתח  את הצילומים בחוג למתחילים- שם צולם עריכת החוג- ע"י שלומי סיביליה, ואוהד עטיה-כיצד מלמדים לרקוד אנשים שלא התנסו בריקודי-עם- ואפילו אחד מהצוות הצטרף והתנסה במעגל המתחילים. 

ומשם ביחד עם החוג למתחילים ליווה הצוות וצילם את השתלבות המתחילים באולם ההרקדה המתקדמת, שאותה מוביל בהרבה אהבה במשך יותר מעשר שנים- גדי ביטון, שבנה  הרקדה תוססת אנרגטית, ואהובה ע"י ציבור הרוקדים. ובהרקדה תוססת זו לקחו חלק  רוקדים מכל גווני הקשת- החל מנערות ונערים צעירים סטודנטים בוגרים , וותיקים ומבוגרים, אנשים יפים יותר ופחות,ומכל תחומי המקצוע- כשכולם  חברו יחדיו ברחבה, ומחוללים את אותם הצעדים.בכייף ושמחה. 

וכך גם צילם הצוות את תהליך לימוד הריקוד שנוצר באותו יום- "אני מאמין" של הדג-נחש- לקהל 800 הרוקדים - הריקוד התקבל באהדה רבה והתחבב מיד על הרוקדים-והתקבל בתשואות סוערות. צוות הערוץ המשיך להתפעל ולצלם כשראה שאת רחבת הריקודים כובשים  יותר ויותר צעירים. 

ולהוכחה , הוזמן על הבמה ברב כבוד הזמר שגיב כהן שהינו זמר צעיר עכשוי - כששיריו צועדים במצעדי הפזמונים-ושאת חשיפתו קיבל מתוך עולם "ריקודי העם"- כששירים רבים שלו נרקדים. 

שגיב התקבל באהדה רבה ע"י הרוקדים,וכך גם תעדו צוות הצלמים את הופעתו של הזמר בעת שהוא  שר ובאותה עת רוקדים את שיריו.- שגיב ביצע בריקודי הזוגות- 

חכי עוד רגע, פרח באביב, ולהיטו האחרון- בדרך אלייך- ולמרחקים- השיר הנושא מתוך הדיסק לגלי עטרי. 

כך כשהגיע חלקם של ריקודי השורות הנמרצים אותם הוביל גדי ביחד עם אוהד עטייה- בהם הפגינו הצעירים הרקדנים את כישוריהם בביצועים מרשימים ,באופן לבושם, וכך היה ברור לצוות הטלויזיה שגם לצעירים יש חלק מכובד בפולקלור -ריקודי העם. 

וכמובן הצוות התרשם וצילם את ריקודי המעגלים הסוערים והסוחפים כשאין על גדי כשהוא מוביל אותם-בחלק זה התרכזו כל הצעירים ואחזו ידיים בריקוד  ובהתלהבות שרו בקול. היתה זו בהחלט חגיגה לעיניים, 

החגיגה באולם היתה בעיצומה, הריקודים היו סוערים ונמרצים. 

וצוות  הצלמים עוד המשיך לראיין את שני צמד התאומות, בוגרים, ועוד מגוון רוקדים, כדי  להשלים את הכתבה ולהווכח- שתופעת "ריקודי העם" שאין להם אח ורע  באף מקום בעולם-היו ונשארו ואף יתרה מכך לכל ציבור העם. ונוכחותם של הצעירים בהרקדה חיונית ביותר המזרימה דם צעיר וממריצה ומחייה את  ההרקדה. 

והשבחים להרקדות הנפלאות באוניברסיטה ,ועל ערב מהנה ומיוחד זה  צריך להודות ראשית לגדי ביטון  ולמפיקה שאיתו -סמדר ולכל צוות המדריכים  שמלוים את גדי זמן רב- אלעד שטמר, אוהד עטייה, אשר אושרי, שלומי סיביליה. על כל שיתוף הפעולה, ועוד היד נטויה, 

ולצלמת שלוותה את האירוע- שלומית שמיר המקסימה. תודות!! 

 

הקודם
הגדל
הבא
 Previous Page Next Page